سردتر ایران بازار قانون ماشین قانونی

سردتر: ایران بازار قانون ماشین قانونی شیشه دودی فصل گرما پلیس

گت بلاگز اخبار پزشکی حسگری که می‌تواند جایگزین آزمایش خون شود

پژوهشگران اسکاتلندی، حسگر انعطاف‌پذیری اختراع کرده‌اند که با اندازه‌گیری مداوم عرق، می‌تواند جایگزین مناسبی جهت آزمایش خون باشد. 

حسگری که می‌تواند جایگزین آزمایش خون شود

حسگری که می تواند جایگزین آزمایش خون شود

عبارات مهم : سیستم

پژوهشگران اسکاتلندی، حسگر انعطاف پذیری اختراع کرده اند که با اندازه گیری مداوم عرق، می تواند جایگزین مناسبی جهت آزمایش خون باشد.

به گزارش ایسنا و به نقل از مدگجت، پژوهشگران “دانشگاه گلاسگو” (University of Glasgow) در اسکاتلند، یک حسگر پوشیدنی اختراع کرده اند که توانایی سنجش pH عرق یا میزان اسیدی یا بازی بودن آن را دارد. این حسگر می تواند بیماران مبتلا به شرایط مزمن را از آزمایش های مداوم خون بی نیاز کند.

این حسگر انعطاف پذیر که اندازه آن حدود 10 در 10 هست، توانایی کشش با حرکات طبیعی بدن را دارد و بدون تحت تاثیر قرار گرفتن عملکردش یا از دست دادن تماسش با پوست، تا 53 درصد امتداد می یابد.

حسگری که می‌تواند جایگزین آزمایش خون شود

پروفسور “راویندر داهیا”(Ravinder Dahiya)، مدیر پروژه و سرپرست گروه “لوازم الکترونیکی قابل انعطاف و فناوری های حسی”(BEST) در دانشگاه گلاسگو گفت: عرق انسان، همان اطلاعات فیزیولوژیکی خون را دارد و مزیت استفاده از آن در سیستم های تشخیصی، آسیب نزدن به پوست است.

ابداع کنندگان قصد دارند توانایی های این سیستم را گسترش دهند تا حسگرها بتوانند میزان گلوکز، آمونیاک و اوره را هم اندازه گیری کنند. نشانه آنها از این کار، داشتن یک سیستم تشخیصی جامع است که در پچی به اندازه یک تمبر قرار می گیرد.

پژوهشگران اسکاتلندی، حسگر انعطاف‌پذیری اختراع کرده‌اند که با اندازه‌گیری مداوم عرق، می‌تواند جایگزین مناسبی جهت آزمایش خون باشد. 

پیچیدگی و سادگی توامان این محصول، یک پیشرفت قابل توجه محسوب می شود. این حسگر به چسب نیازی ندارد، سوزش های احتمالی را از بین می برد و ادغام یک فرستنده “سامانهٔ بازشناسی با امواج رادیویی”(RFID) با آن، نیاز به زیرساخت های بزرگ و نیرومند که با بلوتوث کار می کنند، برطرف می کند.

این سیستم می تواند داده ها را بدون نیروی خارجی به یک اپلیکیشن گوشی هوشمند موسوم به(SenseAble) که اختراع همین پژوهشگران هست، انتقال یافته کند.

اطلاعات این سیستم جدید، در شماره اخیر مجله(Biosensors and Bioelectronics) به چاپ رسید.

حسگری که می‌تواند جایگزین آزمایش خون شود

واژه های کلیدی: سیستم | آزمایش | اختراع | دانشگاه | دانشگاه | آزمایش خون | جایگزین مناسب | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog