سردتر ایران بازار قانون ماشین قانونی

سردتر: ایران بازار قانون ماشین قانونی شیشه دودی فصل گرما پلیس

گت بلاگز اخبار اجتماعی تحقیق و تفحص از شهرداریِ قالیباف کلید خورد

این نخستین بار نیست که تلاش هایی جهت براق سازی این مدیریت در دستور کار شورای شهر قرار گرفته هست. پیش از این در 14 شهریورماه سال گذشته، تعدادی از اعضای شورای شهر

تحقیق و تفحص از شهرداریِ قالیباف کلید خورد

تحقیق و تفحص از شهرداریِ قالیباف کلید خورد

عبارات مهم : ایران

تحقیق و تفحص از شهرداریِ قالیباف کلید خورد / شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در جستجوی پاسخی جهت این سئوال است: آیا همانطور که اصولگرایان ادعا می کنند، قالیباف بی نظیر بوده و پایتخت کشور عزیزمان ایران را زیرو رو کرده است؟ / رسولی: با جرات و جسارت نتیجه های را در اختیار مردم قرار خواهیم داد

این نخستین بار نیست که تلاش هایی جهت براق سازی این مدیریت در دستور کار شورای شهر قرار گرفته هست. پیش از این در 14 شهریورماه سال گذشته، تعدادی از اعضای شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران طرح “تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری املاک و اراضی شهرداری تهران” را مطرح کردند.

اعضای شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در دور پنجم در تلاش هستند تا عملکرد 12ساله قالیباف را به دور از هرگونه حب و بغض بررسی کنند و خروجی این بررسی را هر چه که باشد مثبت یا منفی در اختیار افکار عمومی قرار دهند.

تحقیق و تفحص از شهرداریِ قالیباف کلید خورد

به گزارش گزینش ، دو فوریت “ارائه گزارش 100 روزه سند عوض کردن و تحول مدیریت شهری” در جلسه پیش با اکثریت رای اعضای شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به تصویب رسید تا نخستین گام های مدیریت شهری کنونی جهت براق سازی عملکرد پر حرف و حدیث 12 ساله مدیریت محمدباقر قالیباف رسما شروع شود.

این نخستین بار نیست که تلاش هایی جهت براق سازی این مدیریت در دستور کار شورای شهر قرار گرفته هست. پیش از این در 14 شهریورماه سال گذشته، تعدادی از اعضای شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران طرح “تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری املاک و اراضی شهرداری تهران” را مطرح کردند. با این حال، این طرح با مخالفت اعضای اصولگرای شورا، رای مورد نیاز را کسب نکرد و در نهایت اعضا به طرحی به نام “نظارت و بررسی” رای دادند. استدلال اعضای مخالف جهت رد این طرح این بود که در قانون شوراها چیزی به نام تحقیق و تفحص وجود ندارد، از این رو فرمانداری با خواسته شورا مخالفت خواهد کرد. البته طرح مصوبی نیز به علت جو حاکم خروجی مفیدی نداشت و شهرداری هرگز نسبت به چرایی املاک واگذار شده است پاسخ صریح و روشنی به شورا ارائه نکرد.

این نخستین بار نیست که تلاش هایی جهت براق سازی این مدیریت در دستور کار شورای شهر قرار گرفته هست. پیش از این در 14 شهریورماه سال گذشته، تعدادی از اعضای شورای شهر

حال در آغازین روزهای فعالیت از دور پنجم شورای شهر تهران، تعدادی از اعضای شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران درصدد براق سازی هستند و دو فوریت ارائه گزارش 100 روزه سند عوض کردن و تحول مدیریت شهری را تقدیم هیات رئیسه کردند و با ارائه توضیحات، سایر اعضای شورای شهر را با خود همراه کردند.

به طور کلی شاید بتوان طرح مذکور را به نوعی تحقیق و تفحص از شهرداری دانست ولی حسن رسولی عضو شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با رد این مساله به خبرنگار «انتخاب» می گوید: «مساله تحقیق و تفحص در شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران مطرح نیست بلکه ما طرح تهیه و تنظیم سند عوض کردن و تحول شهرداری بعد از 12 سال مدیریت آقای دکتر قالیباف و انتقال آن به دکتر نجفی را در دست تهیه داریم، این طرح گزارش پایه است و داده های آن تصویر واقعی از حوزه های گوناگون شهرداری را به نمایش می گذارد لیکن عده ای عمکرد 12 ساله گذشته را بی نظیر و عده ای سیاه نمایی می دانند و شورا به دنبال این است بداند، کدام تصویر درست است.»

اگرچه اعضای شورای شهر از به کار بردن عنوان تحقیق و تفحص از شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران پرهیز می کنند ولی به نظر می رسد این امر به طور نامحسوس در حال انجام هست، از این رو این احتمال به طور جدی مطرح می شود که طرح مذکور با جنجال سازی هایی از سوی جریان اصولگرا مواجه شود. رسولی در پاسخ به سئوالی در این رابطه می گوید: «شورای شهر در عملکرد کمتر از یک ماهه خود اثبات کرده است راسا تصمیم گیری می کند. اعضای شورا قسم خورده اند با مردم براق باشند و بر سر قسم ارزش خواهند ماند»

تحقیق و تفحص از شهرداریِ قالیباف کلید خورد

این عضو شورای شهر می افزاید: «تا پیش از اتمام بررسی ها و کسب نتیجه های باید از هرگونه قضاوت و گمانه زنی های خوش بینانه یا بدبینانه پرهیز کنیم بدون شک بعد از تهیه اطلاعات پایه واقعیت هرچه باشد؛ مثبت یا منفی با جرات و جسارت در اختیار افکار عمومی قرار خواهیم داد.»

نقاط ابهام و علامت های سئوال بسیاری در ذهن ناظران و فعالان حوزه شهری در مورد عملکرد قالیباف وجود دارد. بعنوان مثال، بر اساس اطلاعات موجود، شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در طول 12 سال گذشته 113 هزار میلیارد تومان بودجه را در بخش های متفاوت هزینه کرده هست، از این رو مورد نیاز است مشخص شود این بودجه در چه سرفصل هایی و به چه صورت هزینه شده است است.

این نخستین بار نیست که تلاش هایی جهت براق سازی این مدیریت در دستور کار شورای شهر قرار گرفته هست. پیش از این در 14 شهریورماه سال گذشته، تعدادی از اعضای شورای شهر

علی اعطا سخنگوی شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در این باره به خبرنگار «انتخاب» می گوید: قراربود «پیش از شروع به کار رسمی شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران گزارشی از وضع موجود شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران به مردم ارائه شود، علت اينكه شورا گزارشي به شهروندان ارائه نكرد این نبود که شهرداری و مدیران قالیباف با ما همکاری نمی کردند، ما از مدیران دعوت می کردیم و همه می آمدند و گزارش نیز ارائه می کردند، ولی از ابتدا بحث این بود اطلاعات را از چند منبع احصا کنیم که قابل مقایسه باشد و اعتبار سنجی کنیم ولی در دوران فعاليت غيررسمي شوراي پنجم اين امكان براي ما فراهم نبود.»

وی می افزاید: «حال که تیم تازه شهرداري مستقر شده است و دسترسی وجود دارد از این رو درخواست شد تا گزارشي از وضع موجود شهر در حوزه هاي متفاوت تهیه شود، تلاش ما بر این است که درخواست شورا به صورت نظام مند عملیاتی شود.»

تحقیق و تفحص از شهرداریِ قالیباف کلید خورد

سخنگوی شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در پاسخ به اینکه آیا دو فوریت مصوبی نوعی تحقیق و تفحص از شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران محسوب می شود، پاسخ می دهد: «ما نمی خواهیم کارها شورا موجب تنش شود، نشانه ما براق سازی بوده و مورد نیاز است این کار انجام شود. دوفوریت شورا نیز با این نشانه مصوب شد ولی می خواهیم در آرامش کار انجام شود.»

واژه های کلیدی: ایران | مدیریت | قالیباف | شهرداری | شورای شهر | دکتر قالیباف | شورای شهر تهران | محمدباقر قالیباف

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog